Jak powstała Rocket Joga?

Nazwana przez gitarzystę The Grateful Dead, Boba Weira, ta forma jogi oferuje mocne sekwencje zaprojektowane, tak abyś czuł się silniejszy, lżejszy i bardziej elastyczny.

Czy kiedykolwiek byłeś na jednych z naszych zajęć Rocket? Są jednymi z naszych najpopularniejszych zajęć i naszym wyróżnionym stylem. Idealne dla tych, którzy chcą odkryć nowe wymiary jogi i rozgonić zimową chandrę!

Pozwólcie, że opowiemy Wam trochę historii.

Niezwykły człowiek, Larry Schultz, stworzył Rocket Jogę, łącząc pierwszą, drugą i trzecią serię Ashtanga Jogi. Utworzył sekwencję, która zachęcała do płynnego, nieprzerwanego rytmu oddechu i ruchu. Nie jest do końca jasne, kiedy stworzył Rocket, ale plotkuje się, że zaczął jej używać pod koniec lat 80./na początku lat 90.

I tak oto narodził się jeden z pierwszych stylów Power Jogi!

Dlaczego „Rocket”?

Nazwa „Rocket” pochodzi od jednego z gitarzystów The Grateful Dead, Boba Weira. Larry podróżował z zespołem i uczył ich tej sekwencji jogi.

Po jednej z klas, Bob powiedział do Larry’ego… „Jak nazywa się ta joga? Świetna jest!”

Larry powiedział, że nie ma dla niej nazwy.

Weir wtedy powiedział, że powinien nazwać ją „Rocket”

Larry zapytał dlaczego, a Weir odpowiedział: „bo przenosi Cię tam szybciej!” I to było to.

Przenosi Cię szybciej gdzie? Możesz zapytać. Przenosi Cię szybciej na ścieżkę samorealizacji.

Czy jest tylko dla zaawansowanych praktykujących?

Nie będziemy kłamać; Rocket to potężna praktyka, która jest wyzwaniem nawet dla najbardziej zaawansowanych joginów.

Ale jedno jest pewne, Rocket to styl przyjazny dla wszystkich. Larry chciał, aby Rocket był stylem, w którym każdy mógł praktykować z radością, bez ograniczeń. To właśnie to wyzwalające podejście sprawia, że praktyka ta jest zabawna i przyjemna dla wszystkich.

Może niektóre przejścia i pozycje nie będą dostępne za pierwszym razem, ale sekwencja jest zaprojektowana tak, abyś czuł się silniejszy, lżejszy i bardziej elastyczny.

Jak wyglądają zajęcia? W swojej pierwotnej formie, Rocket była ustaloną sekwencją, która miała trzy serie.

Problem polega na tym, że ukończenie każdej z tych sekwencji może zająć 90+ minut. Długość zajęć zwykle wynosi 60-75 minut, więc nauczyciele zazwyczaj będą kreatywnie modyfikować sekwencje, abyś mógł doświadczyć różnych przejść i pozycji.

W skrócie, oto małe podsumowanie sekwencji Rocket:

Rocket 1: Inspirowana podstawową serią Ashtanga jogi, ta sekwencja skupia się na nogach. Spodziewaj się mnóstwa skłonów do przodu.

Rocket 2: Oparta na średnio-zaawansowanej serii z Ashtangi, ta sekwencja skupia się nieco bardziej na zgięciach do tyłu, pracy nad mięśniami głębokimi i wzmacnianiu ramion. Spodziewaj się balansów na rękach, dużo pracy nad centrum i wygięć.

Rocket 3: lub „Happy Hour Rocket”, sekwencja łączy Rocket 1 i 2, aby jeszcze bardziej podnieść poziom adrenaliny. W Rocket 3 jest wiele więcej pozycji, ale jej piękno polega na tym, że możesz wybierać opcje dostępne dla Twojej praktyki.